Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu zaliczane jest do największych tego typu budynków w mieście. Zaprojektował go niemiecki architekt Karl Friedrich Endell, a do zbudowania muzeum doszło w 1886 roku. Styl w jakim wykonano budowlę nawiązuje do czasów, w jakich w tamtym okresie się budowało czyli jest to styl staroniemiecki, renesansowy. Głównym elementem, z którego zbudowano muzeum jest czerwona cegła. W środku są trzy dziedzińce, z czego ten środkowy został wyposażony w dach ze szkła. Figury, które postawiono przed wejściem przedstawiają postaci z brązu takie jak Albrecht Durer i Michał Anioł.

Założone Muzeum Państwowe w roku 1947 otwarto w 1948 roku. Wrocławskie muzeum zaczęło być nazywane Narodowym w 1970 roku. Liczba dostępnych eksponatów w tym budynku sięga dwustu tysięcy. Na parterze można przede wszystkim obejrzeć zabytki związane z okresem średniowiecza, a konkretnie pochodzą one z terenów Śląska. Pierwsze piętro to głównie eksponaty z czasów renesansu. W Muzeum Narodowym we Wrocławiu wiele osób będzie zadowolonych z tego co tutaj może obejrzeć, tym bardziej, że wśród dostępnych atrakcji jest bardzo wiele obrazów. Na drugim piętrze są eksponaty przedstawiające dzieła polskiej sztuki z okresu XVII i XX wieku.

Bardzo znane postaci, których dzieła są dostępne w muzeum Narodowym to głównie takie osoby jak Jan Matejko, Władysław Podkowiński, Wilhelm Leopolski, Olga Boznański, Jacek Malczewski. Są tutaj także wykonania takich artystów jak Wyczółkowski, Wyspiański, Pruszkowski, którzy w swoją pracę wkładali bardzo wiele serca i zaangażowania. Dla każdego z osób ze świata sztuki jest wielkim zaszczytem fakt, że jego dzieła i dokonania są powieszone w budynku Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Sopot

czw. maj 7 , 2020
Sopot to znany kurort nadmorski, chętnie odwiedzany przez corocznych turystów. Rozwój Sopotu jako kąpieliska jest związany z osobą Jeana Georga Haffnera, czyli byłego lekarza armii napoleońskiej, który to w XIX wieku założył tutaj zakład kąpielowy. Już w okresie międzywojennym Sopot cieszył się sporym uznaniem jako piękne miejsce wypoczynku. Od 10 […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi