Góry w listopadzie czyli co warto zobaczyć w Karpaczu

​Listopad to idealny okres, aby skorzystać z dobrej pogody i nacieszyć się wspaniałą, polską jesienią, podczas dłuższych lub krótszych wyjazdów. Już w tej chwili gorąco zapraszamy Was do odwiedzenia Leśnego Dworu, pensjonatu w Karpaczu, w którym będziecie mogli spędzić wiele wspaniałych chwil.

Ale zaraz! Karpacz? Dlaczego właśnie on, co tam na nas czeka? I właśnie na to pytanie postaramy się Wam teraz odpowiedzieć. Czytajcie dalej a my gwarantujemy, że nikt z Was nie będzie zawiedziony!

Piękno natury

Zacznijmy od tego, o czym już wspominaliśmy, czyli o naturze i wspaniałej, polskiej jesieni. W Karpaczu czeka na Was pod tym względem naprawdę ogrom atrakcji. Zacznijmy jednak od tej najbardziej popularnej, czyli od Śnieżki. Jest to najwyższy szczyt Sudetów a jego wysokość sięga 1602 m.n.p.m. – na jej szczycie znajduje się natomiast znana wielu Kaplica Św. Wawrzyńca, patrona przewodników, z XVII wieku. To jednak nie wszystko – zainteresowanym polecamy również odwiedzenie Wysokogórskiego Centrum Meteorologicznego oraz nieczynnego już schroniska – może to ostatnie nie brzmi dla Was zachęcająco, ale uwierzcie nam – obecnie jest to naprawdę wspaniały punkt widokowy, z którego możecie obserwować całą okolicę!

Kolejnym miejscem, którym powinniście się zainteresować – jeżeli liczycie na spotkanie z pięknem przyrody, jest Kocioł Małego Stawu. Wiele osób twierdzi, że jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Karkonoszach. My się z tym zgadzamy, Wam jednak nie sugerujemy wierzyć na słowo – po prostu sprawdźcie to sami!

To oczywiście tylko dwie z wielu atrakcji, które czekają na Was w Karpaczu oraz jego okolicach. Nie możemy w tym miejscu zapomnieć chociażby o Dzikim Wodospadzie czy Kruczych Skałach, które również są godne uwagi i odwiedzenia. Sprawdźcie również sami jak wiele innych, niesamowitych miejsc, czeka na Was w tych okolicach.

Skrawek Norwegii

Kolejnym miejscem, którego po prostu nie można pominąć, jest Świątynia Wang. Jak sami widzicie, nazwa brzmi odrobinę obco – nie ma w tym nic dziwnego, pochodzi ona bowiem z Norwegii, do tego z XII wieku, a jej nazwa pochodzi od jeziora, nad którym się znajdowała. Ale skąd ona znalazła się w Karpaczu? Otóż, została ona sprowadzona przez hrabiego von Redena. Wiele z jej elementów jest autentyczna, część natomiast jest wierną kopią oryginału, wykonaną przez miejscowych rzemieślników z niezwykłą dokładnością. Świątynia Vang to prawdziwy rarytas dla turystów, w końcu nie ma chyba prostszego sposobu, aby w Polsce zaznać dawnej norweskiej architektury!

Świat staje na głowie

Czy wydaje Wam się czasem, ze świat naprawdę staje na głowie? Jeżeli tak, to koniecznie odwiedźcie Chatę na głowie – kolejną lokalną atrakcję! Sama chata, jak i również jej wyposażenie, odwrócone są… do góry nogami! Ciężko w niej zachować równowagę, człowiek może poczuć się odrobinę dziwnie, ale zapewniamy Was – warto! To wspaniałe przeżycie, które będzie pamiętać naprawdę długo!

Dziecięce atrakcje

Zapewne wielu z Was planuje listopadowe wypady całą rodziną. Jeżeli macie w planach zabrać z sobą dzieci, to pamiętajcie, ze w Karpaczu czeka na nie cały ogrom atrakcji. Co ważne, na wiele z nich, z racji pobytu we wspomnianym Leśnym Dworze, otrzymacie zniżki i to nie byle jakie, bo sięgające nawet 50%! Jeżeli chcecie wiedzieć o nich więcej – nic prostszego, już teraz zapraszamy na stronę www.lesnydwor.karpacz.pl – tam znajdziecie więcej szczegółów.

Cóż to jednak za atrakcje? Na najmłodszych w Karpaczu czekają m.in. interaktywne wystawy klocków Lego (chociaż jesteśmy pewni, że spodobają się one również wielu dorosłym Panom), place zabaw, Park Miniatur Zabytków Dolnego Sląska, Western City, Park Linowy Tarzan oraz wiele, wiele więcej. Jesteśmy przekonani, że dzieci nie będą się tutaj nudzić!

Czy warto?

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak! Karpacz oferuje swoim gościom naprawdę wiele a to co przedstawiliśmy – to tylko kilka znanych punktów, kropla w morzu możliwości. Więcej informacji o możliwościach na spędzenie czasu wolnego znajdziecie również na stronie Leśnego Dworu, do której odwiedzenia jeszcze raz gorąco zachęcamy. Tymczasem, życzymy Wam samych słonecznych dni i pięknych przygód przeżytych właśnie w Karpaczu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Zamek Ujazdowski

niedz. maj 10 , 2020
Zamek Ujazdowski to niezwykły obiekt Warszawy, doskonale położony na skarpie wiślanej. Niegdyś pełnił on bardzo dużo funkcji, między innymi jako siedziba książęca oraz monarsza, jako lazaret wojskowy, a także szpital. Na chwilę obecną w Zamku Ujazdowskim mieści się Centrum Sztuki Współczesnej. Nazwa tego zamku pochodzi od strażniczego grodu Jazdów, pochodzącego […]

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi