Karpacz z dzieckiem – najlepsze atrakcje cz. I

Wybierając się na urlop z dzieckiem, często rozważamy kwestię odpowiedniego miejsca, w którym planujemy spędzić miło czas. Najważniejsze, aby cała rodzina skorzystała z takiego wyjazdu. Kwestią do przedyskutowania zazwyczaj jest wybór kierunku, na pewno poza miastem, ale czy będzie to morze, jezioro, a może góry? Spore znaczenie ma również pogoda i pora roku, ale najczęściej to atrakcje danego miejsca przeważają szalę na jego korzyść. Sporo do zaoferowania mają kurorty górskie, które na przyjazd turystów przygotowane są o każdej porze roku. Dlaczego więc nie skorzystać z takich atrakcji?

Jeśli już w góry z dzieckiem, to w jakie?

Cała południowa część Polski słynie z pięknych wzniesień i łańcuchów górskich, wyższych i niższych. Wybierając się w tego typu podróż z dzieckiem, warto rozpatrzeć atrakcje, które przygotowały konkretne kurorty. Nie na każdy szlak można wybrać się z naszą pociechą, a często wiek dziecka nie pozwala na trekking, wówczas należy mieć odpowiednią alternatywę na ciekawe spędzenie czasu. Duże znaczenie ma również pora roku, a co za tym idzie warunki atmosferyczne. O ile na krótkie wędrówki krajoznawcze można śmiało wybrać się latem, jesienią czy wiosną, to zimą mogą być one problematyczne. Planując wyjazd w góry i zabierając ze sobą nasze maluchy, należy wybrać nieco niższe pasma górskie, u których podnóża można znaleźć ciekawe miasteczka oferujące wiele atrakcji. Dobrym rozwiązaniem mogą być Karkonosze, a punktem stricte docelowym sam Karpacz. Jest to doskonała lokalizacja nie tylko pod względem atrakcji turystycznych, ale również dobrej bazy noclegowej. Działające tam pensjonaty oferują często całe pakiety wypoczynkowe specjalnie dostosowane dla całych rodzin jak np. Leśny Dwór.

Z czego słynie Karpacz?

Stosunkowo niewielkie miasteczko, którym jest Karpacz, usytuowane jest w Karkonoszach tuż u podnóża najwyższego szczytu, czyli Śnieżki (1602 m n.p.m.). Taka lokalizacja zapewnia najpiękniejsze widoki na całe pasmo górskie otaczające kurort. W pobliżu Karpacza można znaleźć kilkanaście ośrodków narciarskich przystosowanych do najmłodszych i najstarszych turystów. Liczne wyciągi, trasy zjazdowe, tory saneczkowe nie pozwolą nudzić się żadnemu miłośnikowi sportów zimowych i nie tylko. W chłodniejsze dni, w pobliskich karczmach można ogrzać się wspaniałą aromatyczną herbatą. Karpacz słynie również z licznych zabytków, które potrafią zachwycić dorosłych i dzieci. Można podziwiać tutaj liczne zabudowania prezentujące piękno tutejszej architektury jak np. Karczma Sądowa z 1735 roku, dworek myśliwski, chałupę tzw. budę pasterską, domy mieszkalne z XIX wieku. Ciekawym miejscem jest Świątynia Wang (z początku XIII wieku) przeniesiona do Karpacza z Norwegii i otaczający ją cmentarz z murem oporowym, a także kilka zabytkowych schronisk i kaplic. Miasteczko jest doskonałym miejscem na zapoznanie się przez turystów z dziedzictwem tego regionu.

Dobrze zaplanowany wypoczynek w sezonie zimowym – oferty dla rodzin.

Jednym z ośrodków wypoczynkowych oferujących specjalny pakiet urlopowy dla całych rodzin, jest Leśny Dwór w Karpaczu. W związku ze zbliżającą się zimą Pensjonat na swojej stronie internetowej http://www.lesnydwor.karpacz.pl prezentuje odpowiednio dedykowaną ofertę. Propozycja pobytu jest dokładnie dopasowana dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Leśny dwór to nie tylko gwarancja wysokiej jakości bazy noclegowej oraz wykwalifikowane obsługi, jak również świetna kuchnia i dodatkowe atrakcje.

„Wyciąg narty” i spędź ferie zimowe w Karpaczu.

Jeden z pakietów dotyczący oferty ferii zimowych przygotowany przez Leśny Dwór w Karpaczu to opcja sześciodniowa. Cała oferta przewiduje 5 noclegów tyle samo śniadań i obiadokolacji oraz 2 ski-lunche. Dodatkowo w ramach pobytu goście mogą liczyć na dwa zjazdy snowtubbing wliczone w cenę pakietu, rodziny seans filmowy w Sali Kinowej, bezpłatne wypożyczenie sanek, 1,5-godzinny wstęp do Parku Wodnego „Tropikana” w Holetu Gołębiowski oraz specjalną pamiątkę z pobytu w Leśnym Dworze. Wybierając się na stok, można liczyć na termos z ciepłą herbatą, która z pewnością przyda się podczas zimowych zabaw na śniegu. W pakiet wliczona jest również pyszna pizza z tutejszej restauracji, której składniki można dobrać według własnego uznania. Dodatkowo goście mają zapewnione zniżki na najciekawsze atrakcje turystyczno-sportowe w miasteczku. Nie pozostaje zatem nic innego jak odświeżyć narty i wybrać się na zimowe ferie do Karpacza.

 

Zapraszamy również do przeczytania kolejnej części artykułu:
http://feriotravel.pl/gory/zbfm/karpacz-z-dzieckiem-najlepsze-atrakcje-karpacza-na-wyjazdy-z-dzieckiem-czesc-ii.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Stara pomarańczarnia

pt. maj 15 , 2020
Stara Pomarańczarnia, nazywana także Starą Oranżerią znajduje się w warszawskich Łazienkach Królewskich. Budynek ten został zbudowany w stylu klasycystycznym. Zajmuje on północno-zachodnią część tego niesamowitego parku. Wewnątrz Starej Pomarańczarni znajduje się Galeria Rzeźby Polskiej, a także niezwykle oryginalny drewniany teatr, nazywany Teatrem Stanisławowskim. Stara Oranżeria została wybudowana w latach: 1784-1788. […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi