Wrocławskie ZOO

Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest jednym z najsłynniejszych tego typu miejsc nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na świecie. Jest to doskonałe miejsce godne niejednokrotnego odwiedzania. Swoją szczególną popularność zyskało dzięki temu, że to właśnie tutaj po raz pierwszy w sztucznych warunkach na świat przyszły tapiry, natomiast pewna gorylica swoją długością życia i nieustępliwością pobiła już wszelkie rekordy na całym świecie w wielu ogrodach zoologicznych. To właśnie długa tradycja i wysoka popularność tutejszych zwierząt sprawiły, że odwiedzają to miejsce osoby nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Mnóstwo jest tutaj rodzin z dziećmi, które podziwiają przebogaty świat fauny i flory wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Ogród zoologiczny we Wrocławiu został oddany do użytku 10 lipca 1865 roku na terenie, gdzie wcześniej rosły rzadkie drzewa i roślinność. Aby tutejsze zwierzęta mogły swobodnie i dobrze się czuć wybudowano dla nich wspaniałe obiekty, które istnieją do dzisiaj. Część z nich powstała pod koniec dziewiętnastego wieku stoi do dziś. Są to słoniarnia, ptaszarnia i małpiarnia. Z nowoczesnych miejsc należy pamiętać o wiwarium, herpetarium i stacji hodowlano – badawczej.

Na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu można znaleźć wiele obiektów bardzo starego pochodzenia, które powstały w czasach, kiedy ten ogród powstawał. Zoo zajmuje blisko trzydzieści hektarów powierzchi. Obfituje w wiele gatunków zwierząt, które raczenie są spotykane na taką skalę w innych ogrodach. Znajdziemy tu przede wszystkim ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby. Przez lata tym miejscem kierowały osoby nie będące polskiego pochodzenia. Jednak od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku kierował ogrodem Antoni Gucwiński, znany głównie z programów telewizyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Hala Stulecia

sob. maj 16 , 2020
Hala Stulecia zwana też halą ludową powstała w latach 1911 – 1913. Jest to główna hala widowiskowo-sportowa w mieście. Wybudowana została na podstawie projektu architektonicznego Maxa Berga, a styl jaki reprezentuje to ekspresjonizm. Przez lata w hali tej odbywały się najważniejsze wydarzenia kulturalne, sportowe i widowiskowe. Przetrwała najtrudniejsze czasy czyli […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi