Hala Stulecia

Hala Stulecia zwana też halą ludową powstała w latach 1911 – 1913. Jest to główna hala widowiskowo-sportowa w mieście. Wybudowana została na podstawie projektu architektonicznego Maxa Berga, a styl jaki reprezentuje to ekspresjonizm. Przez lata w hali tej odbywały się najważniejsze wydarzenia kulturalne, sportowe i widowiskowe. Przetrwała najtrudniejsze czasy czyli przede wszystkim okres wojen, okupacji i represji ze strony wroga i nieprzyjaciela. Jest wizytówką miasta Wrocławia i doskonale łączy nowoczesność, współczesność ze stylem znanym z poprzedniej epoki- klasycznej.

Dokładne położenie tego budynku wiąże się z parkiem Szczytnickim gdzie umiejscowiono także inne ważne obiekty na mapie Wrocławia. Są to przede wszystkim Pergola, Iglica, Pawilon Czterech Kopuł. Hala Stulecia znalazła się wśród najpiękniejszych zabytków najpierw w 1962 roku, a potem znowu w 1977 roku. Obiektem światowego dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia stała się w roku 2006. Oprócz kilku ważnych obiektów będących niedaleko hali warto wymienić także obecność ogrodu japońskiego, zoologicznego i fontanny multimedialnej.

Hala Stulecia jest miejscem gdzie odbywa się bardzo wiele imprez masowych o wszelakim charakterze. Przede wszystkim jest tutaj bardzo dużo wydarzeń sportowych takich jak zawody tenisa, siatkówki, koszykówki. Bardzo popularne są także koncerty, na które przychodzi kilkunastotysięczna publiczność z uwagi na to, że gwiazdy, które tutaj występują są bardzo popularne. Odbywają się tu także wydarzenia kongresowe, o które zabiegają goście nie tylko z Polski ale również z całego świata. Kalendarz imprez jest więc wyjątkowo często zamknięty dużo wcześniej i ciężko jest czasem coś szczególnego tutaj zaplanować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Biebrzański Park Narodowy

sob. maj 16 , 2020
Największy park narodowy w Polsce to Biebrzański Park Narodowy, utworzony w 1993 roku w celu ochrony torfowisk doliny rzeki Biebrzy, a także niezwykłego bogactwa gatunkowego flory i fauny. Raj Biebrzy to możliwość obserwacji tokujących batalionów oraz sowy błotnej. Szczególnie wiosną widoki te przyciągają rzeszę turystów z całej Polski, a także […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi