Trzy Korony czyli wypoczynek w Pieninach

Trzy Korony są najwyższym szczytem w Pieninach Środkowych. Mają wysokość 982 metrów nad poziomem morza. Jeśli chcemy wejść na szczyt, możemy naszą trasę zacząć ze Sromowiec Niżnych. Warto też zatrzymać się na dłużej w tej maleńkiej, urokliwej miejscowości.

Najlepszym miejscem na nocleg bez wątpienia będzie schronisko Trzy Korony leżące tuż u podnóża tej pięknej góry. Oczywiście Trzy Korony znajdują się w Pienińskim Parku Narodowym, zatem możemy zapewne wyobrazić sobie piękno tamtych okolic. Jeśli zdecydujemy się na wejście na sam szczyt, dobrze jest przeznaczyć na taką wyprawę cały dzień. Warto jest spakować koc, kanapki i herbatę, by usiąść na polanie i rozkoszować się nie tylko jedzeniem, ale przede wszystkim pięknymi widokami.

Będąc w Sromowcach Niżnych warto jest zdecydować się na spływ Dunajcem. Będzie to doprawdy niezapomniana przygoda. W miasteczku znajduje się również kładka nad Dunajcem. I jest to kładka nie byle jaka, bo przechodząc na jej drugą stronę znajdziemy się w Czerwonym Klasztorze – słowackiej miejscowości.

Oczywiście jak w każdej typowo turystycznej miejscowości i w Sromowcach znajduje się całe mnóstwo knajpek i straganików ustawionych wzdłuż drogi. Znajdziemy tam też, przykładowo na przystani flisackiej, miejsce na odpoczynek i opalanie nad brzegiem Dunajca. Stamtąd już niedaleko do Niedzicy i Czorsztyna, dwóch wyjątkowo atrakcyjnych miejscowości. Zarówno w Niedzicy jak i Czorsztynie możemy zwiedzić zabytkowe zamki i inne ciekawe zabytki. Możemy również popływać statkiem wycieczkowym po Jeziorze Czorsztyńskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Ogród botaniczny we Wrocławiu

pon. maj 18 , 2020
Wrocław jest pięknym miejscem, w którym nie brak licznych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest niewątpliwie ogród botaniczny, który należy do Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele osób miejsce to zostało uznane za „oazę piękna i spokoju”, a także liczne grono osób stwierdziło, że ogród należy do największych atrakcji miasta Wrocławia. Głównym […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi