Ogród botaniczny we Wrocławiu

Wrocław jest pięknym miejscem, w którym nie brak licznych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest niewątpliwie ogród botaniczny, który należy do Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele osób miejsce to zostało uznane za „oazę piękna i spokoju”, a także liczne grono osób stwierdziło, że ogród należy do największych atrakcji miasta Wrocławia. Głównym powodem, dla którego panuje taka właśnie opinia jest fakt, że na jego terenie znajdziemy wiele pięknych roślin i okazów przyrody, które zachwycają swoim pięknem i urokiem. Poza tym turyści mogą tutaj zaznać bardzo potrzebnego dla nich spokoju.

Początki Ogrodu Botanicznego sięgają wieku dziewiętnastego. W 1811 roku doszło do założenia Uniwersytetu Wrocławskiego, a tym samym powołano do życia Ogród Botaniczny. Jego powierzchnia liczyła najpierw 5 hektarów. Przez cały okres istnienia parku prowadzono działania zmierzające ku sukcesywnemu powiększaniu ogrodu i dzięki temu można było dodawać następne gatunki roślin i inne okazy flory. Główne zalety tego miejsca to wszechobecna cisza i spokój, którą cenią sobie tutejsi turyści i osoby będące na miejscu. Bardzo wiele ludzi, którzy tutaj jeszcze nie przebywało po pierwszej wizycie zmieniło zdecydowanie zdanie o tym niewątpliwie wspaniałym ogrodzie.

Przez cały okres istnienia ogrodu następował ciągły etap zmian w jego funkcjonowaniu. Na samym początku dochodziło do zmian w jego powierzchni. Poprzez powiększenie ogrodu udało się dodać kilkanaście nowych gatunków kwiatów. W trakcie i po wojnach zniszczono ogród i należało włożyć bardzo dużo nakładów finansowych, aby odbudować dawną świetność tego miejsca. Udało się tego dokonać dopiero w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. W 1974 roku wpisano go do tak zwanego rejestru zabytków województwa wrocławskiego. Ogród botaniczny we Wrocławiu uznano za pomnik historii w 1994 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Bazylika św. Krzyża

pon. maj 18 , 2020
Bazylika ta jest zlokalizowana w Śródmieściu Warszawy. Jej początki wiążą się konkretnie z rokiem 1510 – pierwotnie była to zwykła i niewielka drewniana kaplica. Została ona z czasem zmieniona w mały kościółek, również wykonany z drewna. W XVII wieku powstała już w tym miejscu znaczna, robiąca spore wrażenie świątynia. W […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi