Karpacz – najciekawsze szlaki i polecane noclegi

​Karpacz – najciekawsze szlaki oraz polecane noclegi Chociaż w Polsce cały czas bardzo popularne są Bieszczady oraz okolice Zakopanego – warto pamiętać, że to nie jedyna opcja, gdy wraz z rodziną czy znajomymi stwierdzimy, że czas jechać w góry. Tym bardziej tyczy się to terminów, które wiążą się z licznymi urlopami czy dniami wolnymi od pracy – w końcu nie po to jeździmy w góry, by spotykać w nich tłumy!

Dlatego też wszystkich Państwa już teraz zapraszamy do Karpacza oraz w jego okolice. Czekają tam na nas wspaniałe Karkonosze. Postaramy się przedstawić kilka ciekawych szlaków oraz opcje noclegowe, które na pewno również okażą się dla Państwa interesujące.

Dolina Wilczego Potoku

To stosunkowo prosta trasa, mająca długość około 3,6 kilometra. Na jej pokonanie turyści powinni przeznaczyć maksymalnie 2 godziny. Rozpoczyna się ona w Wilczej Porębie, jednej z dzielnic Karpacza, zaraz nieopodal Centrum Informacji Karkonoskiego Parku narodowego. Jeżeli szukacie czegoś wiodącego przez las (lecz nie tylko!) i dowiedzieć się czegoś więcej o lokalnej roślinności – będzie to idealny wybór.

Przez Kocioł na Śnieżkę

Kolejną trasę, którą proponujemy, jest trasa prowadząca przez znany Kocioł Małego Stawu, aż na samą Śnieżkę. Na jej pokonanie powinniśmy liczyć około 3 godziny, dodatkowo nie możemy zapominać o czasie na powrót – ten zajmie nam około 2 godzin. Sama trasa zaczyna się przy rondzie Karpacz Biały Jar, mamy tutaj węzeł szlaków turystycznych. Trasa wiedzie również koło znanej wszystkim w okolicy Świątyni Wang. Została ona przeniesiona z samej Norwegii w połowie XIX wieku. Jeżeli jeszcze jej nie widzieliście – koniecznie powinniście to zrobić, to jeden z prawdziwych turystycznych hitów tej okolicy.

Kolejnymi punktami na naszej trasie będzie m.in. Samotnia, Spalona Strażnica czy Dom Śląski. Sam Kocioł Małego Stawu jest uznawany przez wielu turystów za naprawdę przepiękny. My się z tym zdaniem zdecydowanie zgadzamy, a kto ma wątpliwości – zapraszamy do sprawdzenia zdjęć przedstawiających tę okolicę.

Na samym końcu czeka oczywiście na nas Śnieżka, co ciekawe – trafiamy na nią, pokonując fragment |Czeskiej Republiki.

Inna opcja, czyli Śląska Droga

Jeżeli interesuje nas zdobycie Śnieżki, lecz wspominana trasa wydaje nam trochę za trudna lub za długa, alternatywną opcją jest zdecydowanie się właśnie na Śląską Drogę. Trasa na szczyt trwa około 2 godziny i 30 minut, natomiast samo zejście to dodatkowe około 1,5 godziny. Dzięki temu całość jest o około godzinę krótsza niż wspomniana wcześniej trasa przez Kocioł Małego Stawu.

Sama trasa również zaczyna się przy rondzie Karpacz Biały Jar, następnie wiedzie przez Rozdroże Łomnickie, sam Biały Jar i Dom Śląski. Kończy się oczywiście 1602 m.n.p.m, czyli na szczycie Śnieżki.

Nocleg idealny

To tylko 3 z licznych szlaków, na które możemy się zdecydować. Jednak to tylko część decyzji, które mamy do podjęcia. Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście znalezienie dobrego noclegu. Naszym zdaniem idealną opcją noclegową jest Leśny Dwór, pensjonat znajdujący się w Karpaczu. Dogodna lokalizacja (ul. Karkonoska 1) oraz okazyjne ceny to tylko kilka plusów. Na miejscu mamy możliwość skorzystania chociażby z usług restauracji Mamma Mia – to lubiana i najdłużej działająca restauracja w Karpaczu!

Do tego sam Pensjonat oferuje olbrzymią opcję różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pakietem SPA lub np. pakietem dla ludzi aktywnych – zapraszamy do zapoznania się ze specjalnymi ofertami. Wszytskie informacje o nich są oczywiscie dostępne na stronie www.lesnydwor.karpacz.pl.

Karpacz czeka!

Jak widać, Karpacz i jego okolice mają do zaproponowania naprawdę wiele. Niezależenie od okazji czy pory roku – zachęcamy, aby zawsze mieć na uwadze tę część naszego kraju. Niezależnie od tego, jaki tryb wypoczynku lubimy, czeka tu na nas wszystko, czego potrzebujemy.

Zachęcamy do odkrywania swoich ulubionych tras, widoków i okolicznych atrakcji. Nawet jeżeli planujemy dłuższy wypad, na pewno nie braknie nam pomysłów na spożytkowanie tego czasu. Za każdym razem zachęcamy też do sprawdzania oferty Leśnego Dworu!

Tymczasem życzymy samych udanych wyjazdów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Powiśle - Gniew

wt. maj 19 , 2020
Atrakcją Powiśla są przede wszystkim niezwykłe zabytki architektury, w tym wzbudzający ogromne wrażenie zamek krzyżacki w Gniewie. Został on zbudowany na planie kwadratu w latach 1285-1350. Zamek ten zdecydowanie dominuje zarówno nad małym miastem, jakim jest Gniew, jak i nad doliną Wisły. Budowla posiada wieże, a w tym stołp, czyli […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi