Apartamenty turystyczne w Karpaczu

​Jeśli rozejrzymy się po atrakcyjnych celach wycieczkowych w Polsce, to stwierdzimy, że jednym najciekawszych miejsc okaże się Karpacz i jego okolice. Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia, ale Karkonosze krajobrazem nie odstępują od melancholijnych Bieszczad, a ilość turystów jest nieporównywalnie mniejsza niż w zapchanym Zakopanem. To argumenty, które przekonają większość turystów. Właśnie po to jedziemy w góry, żeby odpocząć.

Koronnym argumentem, który powinien przekonać niezdecydowanych, jest świetna baza noclegowa z wyjątkowo niskimi cenami. Musimy także zwrócić uwagę, że Karpacz i okolice obfitują w dziesiątki atrakcji. Należy zacząć od bardzo dobrze znanego i malowniczego podejścia na Śnieżkę albo pięknego górskiego, polodowcowego jeziora położonego nieopodal granicy z Czechami — Wielkiego Stawu. Z nietypowych atrakcji warto odwiedzić świątynie Wang, która została rozebrana i przywieziona w częściach z Norwegii z miejscowości Vang, a obecnie jest kościołem ewangelickim. Urokliwa jest także Zapora w Łomnicy, Kocioł Wielkiego lub Małego Stawu, czy też Muzeum Sportu i Turystyki. Atrakcją jest także cały Karkonoski Park Narodowy ze swoimi widokami, górskimi ścieżkami i cudownym krajobrazem. Nic dziwnego, że baza hotelowa i noclegowa w tej okolicy stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wśród wielu atrakcyjnych miejsc, w których można odpocząć wyróżnia się Pensjonat Leśny Dwór Karpacz. Mam z tym miejscem wyjątkowo dobre wspomnienia, które nierozerwalnie wiążą się z tym, o czym pisałem powyżej. W Leśnym dworze szczególnie cenię sobie wysoki standard i dbałość o szczegóły. Być może dla wielu to rzecz oczywista, ale dla mnie niekoniecznie. Wiele razy miałem wątpliwą przyjemność po dwudniowej wyprawie kłaść się spać w zimnym pokoju albo myć w lodowatej wodzie. Często przecież wraca się o innej godzinie, a doba hotelowa jest przecież opłacona. W Leśnym dworze nie miałem takiej sytuacji. Wszystko jest tip-top. Woda gorąca, obsługa oczekuje na przybycie, a pokoje są w świetnym standardzie w optymalnej cenie.

Jestem także osobą, która w wolnej chwili sprawdza co interesującego, znajduje się wokoło mojej bazy wypadowej. Często zahaczam o ciekawsze miejsca i nie ukrywam, że w tym hotelu zawsze łatwo i przyjemnie coś dla siebie znajdę. Wszystko dzięki fajnej opcji z rabatami na różne aktywności w Karkonoszach. Zniżki są spore, dochodzą nawet do pięćdziesięciu procent na przykład na tor saneczkowy. Dostałem też spore zniżki na zwiedzanie sztolni, wjazd na Kopę, huty szkła i kilku innych. Super sprawa, zwłaszcza dla mnie, bo lubię trochę pozwiedzać rekreacyjnie.

Jeśli chodzi o zwiedzanie wyczynowe, to też warto zaglądnąć do Leśnego Dworu. Spod obiektu prowadzi kilka niezłych szlaków, między innymi na Samotnię czy Śnieżkę, a potem można iść dalej w kierunku czeskich Karkonoszy, albo Małego Stołu. Generalnie dobre miejsce.

O samym hotelu też mam dobre zdanie. Jest WiFi, jakaś sala kinowa i sauna. Dobrze nasłoneczniony taras służy szczególnie zimą, można się przyjemnie odprężyć.

Chwalę sobie także hotelową kuchnię. Śniadania świetne i pożywne, zawsze jest ogromny wybór potraw, więc można naładować się dobrą energią na cały dzień podróży. Zaznaczam, nie były to parówki i gotowane jajka. To był szwedzki stół z prawdziwego zdarzenia. Lubię takie konkretne śniadania! Dobrze też kalkulują się dłuższe pobyty. Kilka razy byłem tam na ponad tydzień, a że ceny generalnie maleją wraz z ilością dni, to opłaca się to przy dłuższych pobytach. Zwłaszcza jak nie miałem ochoty na dłuższe wycieczki górskie. Z tego, co pamiętam to za pięcionoclegowy pobyt dla dwóch osób ze śniadaniami w pokoju o wysokim standardzie płaciłem poniżej dziewięciuset złotych. Wychodziło nas od osoby poniżej 90zł. Można było wtedy zaszaleć i zamówić wino do pokoju za 70zł. Czasem warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu!

Krótko zbierając wszystko razem. Jestem bardzo zadowolony z moich wyjazdów w Karkonosze. Okolice są piękne, a hotel, który wam polecam, wspiera we mnie ciepłe wspomnienia. Jeśli będziecie mieli okazję, to zajrzycie tam koniecznie, czasem pojawiają się ciekawe promocje, ja osobiście jeszcze się na żadną nie załapałem, ale rzucajcie okiem na stronę www.lesnydwor.karpacz.pl to może będziecie mieć więcej szczęścia ode mnie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Biskupin - Wenecja - Znin

sob. maj 23 , 2020
Biskupin to niezwykle cenna Osada Kultury Łużyckiej, sprzed 2700 lat. Co ciekawe: została ona odkryta przez przypadek. W 1933 roku nauczyciel Walenty Szwajcer ujrzał wystające z wód Jeziora Biskupińskiego drewniane pale. W niecały rok później ruszyły prace wykopaliskowe, które trwają do dnia dzisiejszego. Mają one na celu odtworzenie grodu, który […]

Może Ci się spodobać

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi