Karpacz zimą czyli atrakcje na ferie

​Jeżeli cały czas szukacie idealnych pomysłów na spędzenie ferii, wraz ze swoimi dziećmi, powinniście koniecznie wziąć pod uwagę odwiedzenie Karpacz. Chociaż to miasto cały czas nie jest tak popularne, jak chociażby Zakopane, to powinniście wiedzieć, że czeka tam na Was ogrom wspaniałych atrakcji. Nie traćmy czasu – oto one!

Wspaniałe stoki i wyciągi

To kwestia dla wielu osób najważniejsza i nie ma co się temu dziwić. Jednak pod tym względem Karpacz zdecydowanie nie zawodzi i ma do zaoferowania swoim gościom naprawdę wiele możliwości. Zdecydowanie najpopularniejszą z nich jest wyciąg Biały Jar Winterpol – to obiekt bardzo nowoczesny. Kolejka linowa, długość wynosząca ponad 600 metrów czy przepustowość wynosząca niemal 3000 osób na godzinę – to chyba świadczy o nich najlepiej. Obiekt jest również perfekcyjnie oświetlony i dośnieżany w razie potrzeby, a na miejscu czeka na gości wygodny parking czy wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu.

Kolejnym miejscem godnym uwagi jest kompleks narciarski Śnieżka. Na gości czeka wiele zróżnicowany tras, ich długość sięga nawet blisko 900 metrów! Nie zapomniano o ofercie dla najmłodszych – czeka na nich Kubusiowy Stok, o długości 50 metrów.

Kolejną stacją godną odwiedzenia jest stacja narciarska pod Wangiem. Znajdują się tutaj dwa stoki, o długości 200 i 400 metrów, kolej linowa oraz wyciąg orczykowy.

To oczywiście nie wszystko – fanów zimowych szaleństw na pewno zainteresują również, chociażby stacja Kolorowa czy Karpatka. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich z przedstawionych opcji!

Lodowisko

Jeżeli komuś same narty czy też snowboard nie wystarczą – warto sprawdzić lodowisko, które znajduje się w Karpaczu. Jest to całoroczne lodowisko syntetyczne, znajdujące się przy ul. Gimnazjalnej 2. Swoim gościom oferuje ono również możliwość zagrania w wiele zręcznościowych gier!

Szaleństwo na skuterach śnieżnych

Nie może obyć się oczywiście bez atrakcji dla osób, które oczekują prawdziwie ekstremalnych wrażeń. Na pewno jedną z nich będą właśnie skutery śnieżne. Oferuje je Extreme Centrum. Co ważne, w ofertę nie wchodzą tylko same wycieczki na skuterach, ale również wspaniała opcja dla całej rodziny, jaką na pewno jest jazda na bananie za skuterem. Jesteśmy pewni, że wszyscy młodsi goście Karpacza będą z tej atrakcji niesamowicie zadowoleni!

Tradycyjny kulig

Jeżeli poszukujemy tradycyjnych form rozrywki dla całej rodziny, oferujących jednocześnie opcję nacieszenia się okolicznymi, wspaniałym sceneriami – na pewno wielu zainteresuje właśnie kulig! Kuligi są oferowane nie tylko przez wspomniane wcześniej Extreme Centrum, ale również przez miasteczko Western City. W tym drugim wypadku w cenie bilety nie znajduje się sam kulig, ale również wstęp do samego miasteczka, jak i również wspaniałe ognisko z pieczonymi kiełbaskami włącznie!

Moc zimowych atrakcji

Wspomniane wyżej atrakcje to tylko część z tego, co Karpacz ma do zaoferowania. Jeżeli zastanawiacie się nad jego odwiedzeniem, to pamiętajcie, że znajdziecie tutaj miejsce dla fanów nart biegowych, inni na pewno będą zachwyceni faktem obecności centrum skiturowego. A może rakiety śnieżne? Nie ma problemu! Dodatkowo nie można zapominać o wspaniałych okolicach i wielu innych – już niekoniecznie zimowych, atrakcjach.

Gdzie nocować?

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, jest oczywiście kwestia noclegowa. Pamiętajcie, że decydując się na nocleg w Karpaczu, macie możliwość na nocleg w prestiżowych miejscach, przy jednocześnie niższych cenach, niż np. we wspomnianym na samym początku Zakopanem!

Jednym z przykładów jest oczywiście pensjonat Leśny Dwór – najstarszy pensjonat w Karpaczu. Działa w nim również restauracja Mamma Mia – również najstarsza w tym mieście. Mają oni do zaoferowania swoim gościom blisko 100 miejsc noclegowych, w pokojach 1,2,3 oraz 4-osobowych. W każdym z nich znajdziecie telewizor, funkcjonalne wyposażenie, szybki internet Wi-Fi czy chociażby osobną łazienkę. Co więcej, z racji noclegu w tym miejscu, gościom przysługują liczne zniżki na okoliczne atrakcji, sięgające nawet – 50%!

Już teraz zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.lesnydwor.karpacz.pl, gdzie znajdziecie nie tylko szczegółową ofertę, ale również obszerną galerię czy cennik.

Tymczasem chcielibyśmy wszystkim życzyć udanych ferii – mamy nadzieję, że przynajmniej część z Was spędzi je właśnie w Karpaczu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Kościół św. Anny

sob. maj 9 , 2020
Kościół ten nazywany także Kościołem Bernardynów, lub w innej wersji Kościołem Franciszkanów Obserwantów stanowi jeden z najbardziej starych kościołów położonych w Warszawie. Jest to najstarszy kościół zlokalizowany przy Trakcie Królewskim. Do dnia dzisiejszego kościół ten funkcjonuje jako akademicki. Jest to kościół zawierający różnorodność stylów architektonicznych. Został on bowiem zbudowany na […]

Kontakt

Polecamy

Karpacz noclegi